Do zobaczenia PURI!

Kochani!

Ostatnio blog nie był uaktualniany. Co nie znaczy, że życie w Asha Bagicha zamarło. Mój pobyt tutaj dobiega końca. Nie martwię się jednak, bo wyjeżdżam ze spokojem wiedząc, że misja jest w najlepszych rękach Ojca Josepha Philipa SVD. Po dwóch latach mojej nieobecności tutaj odnajduję misję tętniącą życiem, ze wspaniałym nowym budynkiem szkoły, odnowionym szpitalem, nieco zmechanizowanym Centrum Wytwarzania Sznurów, nowymi domami dla mieszkańców kolonii oraz Ogrodem Nadziei w całkowicie nowym kształcie.

Podsumowując mój pobyt…

80 pacjentów dziennie czekających na zmianę opatrunków na owrzodzeniach związanych z przebytą chorobą. Jestem niezmiernie dumna, że niektóre mniejsze rany udało się wyleczyć całkowicie w przeciągu ostatnich 3 miesięcy. Pacjenci z większymi ranami zostają pod opieką paramedyka z wiedzą zdobytą podczas wspólnej nauki.

Żywa edukacja dotycząca higieny, oraz szczególnej ostrożności przy codziennych czynnościach by zapobiegać powstawaniu nowych ran.

Codziennie przynajmniej kilkunastu pacjentów z problemami internistycznymi i infekcjami związanymi przede wszystkim z jakością wody spożywanej przez mieszkańców kolonii.

Opieka lekarka nad dziećmi zamieszkującymi internat Szkoły Beatrix oraz wszystkimi dziećmi z 3 kolonii osób trędowatych w Puri.

Projekt „WODA DLA PURI” napisany wspólnie z o. Josephem, mający na celu zgromadzenie funduszy na budowę systemu do pozyskiwania i dystrybuowania wody pitnej wśród mieszkańców kolonii. (budowa systemu wodnego rozpocznie się w momencie pozyskania odpowiedniej kwoty pieniężnej i zajmie około 10 dni; dzięki sponsorom z Polski fundusze już zaczęły napływać). Projekt realizowany przy współpracy z Polską Prowincją Księży Werbistów, przyniesie bezdyskusyjne korzyści zdrowotne dla mieszkańców kolonii.

Zakup pralki na wyłączny użytek szpitala KARUNALAYA, dzięki pomocy anonimowego sponsora z Polski, za co wdzięczni są pacjenci, oraz panie dbające o czystość szpitala, do tej pory piorąc prześcieradła wyłącznie ręcznie.


Pobyt w Indiach dobiega końca. Blog jednak będzie cały czas uaktualniany informacjami napływającymi z Karunalaya, informacjami dotyczącymi trądu, ale także informacjami o terminach prezentacji o mojej pracy w Indiach i z największą przyjemnością – indyjskimi wspomnieniami.

Wszystkim, którzy byli ze mną w tym nie zawsze łatwym czasie DZIĘKUJĘ!!!

I proszę, zostańcie ze mną!

INDIE, a przede wszystkim MOICH PRZYJACIÓŁ Z MISJI i KOLONII TRĘDOWATYCH żegnam:

„DO ZOBACZENIA w PRZYSZŁYM ROKU!”

Reklamy

Jedna myśl w temacie “Do zobaczenia PURI!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s