Moja pierwsza czytanka…

Mamy po 6 lat, w klasie jest nas 65… Do szkoły zabieramy plecak z pierwszą czytanką, małą tabliczką do pisania, kredą i butelką wody.

IMG_8761

Jesteśmy mali, ale dumni – właśnie zaczęliśmy chodzić do jednej z najlepszych szkół w Puri – Beatrix School.

Nasza pani jest piękna, drobna i zawsze uśmiechnięta. Nosi różowe sari, ma długi czarny warkocz i sami nie wiemy jak daje sobie radę z całą naszą gromadką. Wszyscy ją kochamy, a starsi uczniowie tak za nią tęsknią, że na każdej przerwie przepychają się by zamienić z nią chociaż słowo.

IMG_8737

Sisu Guruma!!! – krzyczymy wszyscy razem widząc naszą ukochaną nauczycielkę. Nasza pani znana jest w całej naszej okolicy jako Sisu Guruma, co znaczy „nauczycielka małych dzieci”. Nawet dorośli własnie tak się do niej zwracają.

IMG_8777

Vikas kocha ją tak bardzo, że przez cały czas trwania lekcji ściska w rączce wolny rąbek spływającego z jej ramienia sari. Sunita często płacze, pewnie tęskni za mamą, uśmiecha się tylko gdy nasza pani trzyma ją za rękę.

IMG_8762

IMG_8758


 Szkoła Beatrix – założona w 1978 roku przez polskiego misjonarza werbistę, ojca Mariana Żelazka SVD, przede wszystkim z myślą o dzieciach pochodzących z rodzin dotkniętych piętnem trądu.

Z czasem szkoła rozwijała się i uzyskała status jednej z lepszych szkół w Puri. Obecnie w klasach na jedenastu poziomach, kształci się 630 dzieci, spośród których 185 dzieci pochodzi z różnych kolonii trędowatych całego stanu Orissa w Indiach.

IMG_8760

Reklamy

Jedna myśl w temacie “Moja pierwsza czytanka…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s